2012 yapımı bir Japon draması Rich Man, Poor Woman.Bizim fazlasıyla alışık olduğumuz bir konuya sahip olsa da -zengin oğlan fakir kız- tek benzerliği sadece konusu çünkü dizinin anlatımı,kısa ve öz oluşu -toplam 11 bölümden oluşuyor- gibi farklılıklarıyla bizdeki dizilerden ayrılıyor.

Hyuga Toru 29 yaşında zeki, genç ve başarılı bir iş adamıdır.Arkadaşıyla beraber kurduğu şirket ”Next Innovation” başarılı bir şirket olmuştur.Şirketin piyasa değeri yaklaşık 300 Milyon Yen’dir. Hyuga Toru’nun sorunsuz ve rahat bir hayatı olduğu düşünülse de yüz körlüğü rahatsızlığından muzdaribtir ve insanların isimlerini ve yüzlerini kolay kolay hatırlayamıyordur.

Bir  gün yolları Sawaki Chihiro ile kesişir. Sawaki üniversite son sınıf öğrencisidir ve iş bulmak için büyük bir çaba harcamasına rağmen bir türlü bulamaz.Ta ki Hyuga Toru’nun şirketini görene kadar. Orda çalışmaya başlar.Hyuga Toru’nun yüz körlüğü hastalığına karşın Sawaki’nin inanılmaz bir hafızası vardır.Hyuga Toru dışardan bakılınca sert,sınırları olan ve hayatında çok az insana yer veren mesafeli bir hayatı olan biridir. Sawaki onun bu halinin nedeninin altında yatan yalnızlığı anlar ve ona aşık olmaya başlar.

Bu dizi o kadar beğenildi ki Kore versiyonu bile çekildi.Hatta şu an güncel olarak devam ediyor.O kadar iddialı bir dizi.

Konusu zengin oğlan fakir kız olan dizileri sevenler,daha önce Japon dizisi izleyip beğenenler ya da daha önce hiç Japon dizisi izlememiş olanlara tavsiye ediyorum efendim.

Konusu:

Hyuga Toru Bir bilişim şirketinin genç ve başarılı patronudur. Hatta öyle ki şirketinin piyasa değeri yaklaşık 300 Milyon Yen’dir. Asahina Kosuke de Toru’daki bu potansiyeli görüp birlikte bir şirket kurmalarını teklif eder.8 yıl önce eski bir öğrenci salonunda kurulan şirket yıllar içinde hızla büyür. Öte yandan Sawaki Chihiro Tokyo Bilim Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisidir ve zamanın çoğu iş aramakla geçer. Yine bir gün iş ararken Hyuga’nın şirketini görür…

  • Ülkesi:Japonya
  • Yapım Yılı:2012
  • Dili:Japonca
  • Oyuncular:Shun Oguri, Satomi Ishihara, Saki Aibu, Arata Iura

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”28949″ name=”Yurt Dışına Çıkacaklar İçin 10 Önemli Öneri”]

[irp posts=”28914″ name=”Başarılı bir kariyer için edinmeniz gereken 5 yetenek”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir