Microsoft, kullanıcılarına Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinin güncellemesini indirdikten sonra bilgisayarlarının yavaşlayacağı konusunda uyarı da bulundu.


Spectre ve Meltdown işlemci açıkları nedeniyle kullanıcıların bilgilerinin sanal korsanlar tarafından çalınabilir olduğunun ortaya çıkmasıyla beraber mücadele için bütün teknoloji şirketleri güvenlik önlemi içerikli güncellemeler yayınlıyor. Bu nedenle kullanıcıların cihazlarındaki güncellemeleri eksiksiz olarak yapmaları gerekiyor.

yayınladığı güncellemeden sonra Microsoft,Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 kullanıcılarının bilgisayarlarının yavaşladığını doğrulayarak kullanıcılarını uyardı. Windows şefi Terry Myerson, “Tüm bu güvenlik önlemlerinin olumsuz etkisi bilgisayarların sunucusunun performansının düşmesi.” olduğunu söyledi.

Microsoft’un araştırmasına göre bu durumdan, yeni bilgisayar kullanıcılarının performansın düşmesinden etkilenmeyeceği ancak eski cihazlardaysa farkedileceği yönünde. Müşterilerinin cihazları için en iyi kararı vermesi amacıyla Microsoft olabildiğince şeffaf olmaya çalıştığını söylüyor ve bu nedenle konuyla ilgili bütün bilgileri yayınlıyor.

Spectre ve Meltdown açıklarından korunmak için her cihazda en son güncellemeyi yapmanın çok önemli olduğu vurgulanıyor.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir