Twitter, kullanıcılarına geniş bir içerik sunuyor. Televizyonda eğlence tüm hızıyla devam ederken Twitter’da da belirli hashtagler oluşturarak ya da var olan hashtagleri arayıp takip ederek favori dizi, yarışma, film ve müziklere dair tartışmalara veya sohbetlere katılınabiliyor.

Bu aramalarla, en sevdiğiniz karakterleri, oyuncuları veya şovları takip edip tanınmış şovmenlerden en sevdiğiniz dizi karakterine kadar ilgili tweetleri bulmanız mümkün.

Siz de #istanbullugelin #çukur #savaşçı #senanlatkaradeniz #dirilişertuğrul gibi popüler dizilerin isimlerini kullanarak hashtag yaratabilir, sevdiğiniz dizi hakkında yepyeni bir sohbet başlatabilirsiniz. Ya da sevdiğiniz diziyi izlerken ekranda beliren hashtaglerle de sohbetlere katılabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri veya hashtag’leri arayarak kişisel ilgi alanlarınızla ilgili devam eden konuşmaları takip edebilirsiniz. Bu aramalar yapılırken güvenli olunduğundan emin olmak da önemli hususlardan biri olarak önümüze çıkıyor.

Yazı önerisi
Sosyal Medya, Satın Alma Alışkanlıklarını Değiştiriyor
Güvenli arama nedir?

Twitter’da arama özelliğini çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. Kendiniz, arkadaşlarınız, yerel işletmeler, eğlence sektöründe tanınmış isimler ve siyasi dünya liderleri hakkında Tweet’ler bulabilirsiniz. Konuyla ilgili kelime veya hashtagler ile arama yaptığınızda son dakika haberler veya kişisel ilgi alanlarınız ile ilgili devam eden sohbetleri takip etmeniz mümkün.

Güvenli arama modu ile birlike arama sonuçlarında ne gördüğünüzü kontrol edebilirsiniz. Bu filtreler, hassas olma ihtimali olan içerikler, sessize aldığınız veya engellediğiniz profilleri arama sonuçlarınızdan çıkarıyor. Bu özelliği dilediğiniz zaman devre dışı bırakabilir veya tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hesabınıza bilgisayar üzerinden giriş yaptıysanız arama özelliği iOS ve Android’teki Twitter’da olduğundan daha farklı olacaktır. Bunun için gerekli bilgileri bu yazıdan bulabilirsiniz.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe