Eski iPhone modellerini gizlice yavaşlattığı için özür dileyen ve batarya değişim ücretlerinde indirim yapacağını açıklayan Apple,Türkiye’deki iPhone’lar için yeni pil değişim fiyatlarını açıkladı.


Geçtiğimiz  günlerde Apple şirketi, iPhone 6, 6S, SE ve 7 modelleri,eskidiğinde ya da şarjı azaldığında bataryanın aniden kapanmasını önlemek için yavaşlattığını kabul etmişti.

Apple,iPhone telefonları yavaşlattığını kabul etmiş ve  intternet sitesinden yaptığı açıklamayla, “Özür dileriz. Herhangi bir Apple ürününün kullanım ömrünü kasıtlı olarak kısaltacak veya kullanıcı deneyiminin kalitesini düşürecek bir şey asla yapmadık ve yapmayacağız.” diyerek özür dilemişti.

 

Batarya değişimlerinde 50 dolarlık indirim yapılacağını açıklayan Apple, batarya değişim fiyatının 79 dolardan 29 dolara indirileceğini belirtti. Apple,Türkiye’deki iPhone’lar için yeni pil değişim fiyatlarını açıkladı.Garanti dışında kalan telefonların batarya fiyatları 319 TL ile 190 TL arasında değişirken, yaptığı indirim ile Apple bunu 129 TL’ye çekti.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir