Twitter’ın bugüne kadar yaşadığı en büyük problemlerin başında, doğru veri akışının sağlanması geliyor.

Nexgate tarafından yayımlanan bir araştırmada, ortalama olarak her 200 sosyal medya içeriğinin bir spam gönderisinden oluştuğu bildirilmişti. Başka bir çalışmada da aktif Twitter kullanıcılarının yaklaşık %15’inin otomatik bot olduğu belirlendi. Her gün ortalama 500 milyon tweet’in paylaşıldığı platformdan ise bu konuda önemli bir adım geldi.

Yazı önerisi
Spotify Arkadaşlarınızla Müzik Dinleyebileceğiniz Bir Özelliği Test Ediyor

Daha Hızlı Aksiyon Alınacak

Twitter, telefon numarası, banka hesap numarası, adres gibi en üst seviyedeki kişisel bilgilerin yayılmasını engellemeye yönelik yeni bir süreç başlattı. Platform, artık istenmeyen içeriği bildirirken kullanıcılarından bunları daha ayrıntılı kategorize etmelerini istiyor. Kullanıcılar Twitter’a istenmeyen içerikleri bildirirken içerikler hakkında daha fazla bilgi verebilecekler. Bu yeni süreç ile Twitter içeriklere yönelik daha hızlı aksiyon alabilecek.

Kişisel bilgilerin daha iyi korunması için atılan bu adım büyük önem taşıyor.  Kullanıcıların kişisel verilerini korumaya yönelik tartışmalar özellikle geçtiğimiz yıl İngiltere’de ortaya çıkan Cambridge Analytica skandalının ardından yoğun bir şekilde tartışılmıştı. Şirketin Facebook üzerinden 87 milyon kullanıcının verilerini topladığının ortaya çıkmasının ardından, geçen zaman içinde Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, halen güvenoyu kazanmaya çalışıyor. Bu açıdan baktığımızda kişisel veri korumasının ne kadar önemli olduğu gün gibi ortada.

Kaynak: cnet.comSociality.io

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe