Prizlere yerleştirilen ses kaydediciler, masa altlarındaki böcekler, kalem şekilde kameralar, nokta kameralar derken sırada vida içi casus kameralarda satışa sunuldu. Özel hayatın korunması hakkında büyük bir tehlike oluşturabilecek olan vida içi casus kameralar, anlaması zor olmakla birlikte, Wi-Fi ve Bluethoot gibi uzaktan kullanabiliyoruz.

Günümüz teknolojisiyle birlikte yapılmayacak şeyin mümkün olmadığını görmekle birlikte casus kameralar ve bilgi hırsızlığı çoğaldı, buna istinaden hiçbir önlem alamazken sadece ve sadece dizüstü bilgisayarların kameralarını bantlamakla kaldık. Kameraları bantladık ama peki ya birisi sizin odanıza vida içi casus kamera kurduysa ?, bilmenizin imkanı var mı ?. İşte bu yazımızda onu anlatacağız.

Vida İçi Casus Kamera Nasıl Anlaşılır ?

Vida içi casus kameralar, anlaşılması en zor casus kamera türlerinden bir tanesidir, ama tabiki bunuda anlamanın yolu mümkün. İşte bunları sırasıyla yazdık.

1-) Priz yakınlarında vida ile tutturulan birşey var mı? (Cevabınız evetse, mutlaka içini kontrol etmelisiniz.)

2-) Sizden başka odanızda vida ile bişey tutturan birisi oldu mu ?(Tabi bu bundan sonraki konu, bu zamana kadar böyle bir kamera türü mevcut değildi.)

3-) Bir vidanın bitişiğinden kablo çıkıyor mu veya bir vidanın yanında kablo gözüküyor mu ?

Vida İçi Casus Kameralar Nasıl Gözüküyor ?

Vida içi casus kameraların tek eksiği kablolu olma durumudur. Bazıları görüntü aktarma kablosuna, bazıları ise elektrik kablolarına ihtiyaç duyarlar.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir