n11.com, yaza girerken satışı en çok artan ürünleri açıkladı. n11.com’un paylaştığı veriler Türkiye’nin alışveriş alışkanlıklarıyla ilgili önemli veriler içerirken, verilere göre yaz döneminde en çok satılan ürünler diğer sezonlara göre değişkenlik gösteriyor.

Konuyla ilgili bilgi veren n11.com Satış Genel Müdür Yardımcısı Örpen Koçak, “Türkiye’nin geneline baktığımızda yaz mevsimine yaklaşırken alışveriş tercihlerinde de farklılıklar gözlemliyoruz. Havaların ısınmasıyla beraber satış rakamlarımız, ailelerin tatil heyecanını, yeni evlenecek çiftlerinse düğün alışverişi telaşını birebir yansıtıyor. Bugünlerde ciddi taleple karşılaştığımız bu ürünlerin satışından oldukça memnunuz” diye konuştu.

Düğün davet ürünlerinde yüzde 61 artış

Yaz döneminde evlilik hazırlığında olan çiftlerin düğün alışverişi heyecanı düğün, davet ve organizasyon ürünlerine yansıyor. Yaz döneminde buzdolabı siparişlerinde yüzde 53 artış gözlenirken, düğün, davet ve organizasyon ürünleri yüzde 61’e varan oranlarda artarak hareketlilikten nasibini alıyor.

Tatili evde geçiren, mangalını derin dondurucusunu eve getirtiyor

Tatili evinde veya yazlığında geçirmeyi tercih edenler de yazın keyfinden vazgeçmiyor. Yaz dönemi başlangıcında mangal & barbekü satışları yüzde 152 artarken, derin dondurucu kategorisinde yüzde 102 oranında artış gözlemleniyor.

Apartmanlardan bahçelere çıkış başladı

Yaz mevsimiyle birlikte kapalı alanlardan bahçelere doğru yönelen online alışveriş kullanıcıları bahçe sulama ekipmanları ve bahçe makinalarına da yoğun ilgi gösteriyor. Yazla beraber bahçe sulama kategorisinde yüzde 221 ile rekor artış görülürken, bahçe makinaları satışları da sıcaklardan nasibini alıyor ve yüzde 156 artış gösteriyor.

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”27119″ name=”Çocukların göz sağlığı evde kontrol edilebilecek!”]

[irp posts=”27158″ name=” Altın Palmiye Ödülleri” sahiplerini buldu!”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir