YouTube geçtiğimiz hafta gerçekleşen bir etkinlikte içerik üreticilerinin daha rahat gelir elde etmesini sağlayan yeni araçları duyurdu.

90 binden fazla kanalın Super Chats özelliğinden faydalandığını açıklayan YouTube, bazı yayıncıların dakika başına 400 dolar kazandığını da belirtti.

Super Chat’in YouTube’daki yaklaşık 20 bin kanalın bir numaralı gelir kaynağı olarak konumlandırğını belirten şirket, kullanım oranının ise geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 65 oranında artış gösterdiğini açıkladı. YouTube yeni Super Stickers’ı tanıttı. Önümüdeki bir kaç ay içinde kullanıma sunulacak olan bu yeni özellik, hayranların canlı yayın ve prömiyer esnasında animasyonlu çıkartmalar satın alabilmesini sağlıyor.

Yazı önerisi
Roscosmos, hayalet uydu teknolojisi geliştirdi

YouTube yaptığı duyuruda üyeliklere seviyeler getirdiğini açıkladı. Uzun süredir beklenen seviyeler özelliği sayesinde içerik üreticileri, üyeliklere farklı ücretlendirmeler getirebilecek.

Üyeliklere 5 farklı ücretlendirme tanımlayabilecek olan üreticiler, bu ücretler karşılığında farklı ürünler sunabilecek. Ayrıca şirketin son bir yıldır test etmekte olduğu bağış toplama aracı YouTube Giving’in beta sürümünden çıkak kullanıcılara açılmaya hazırlandığını açıkladı. Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan özellik ABD’deki binlerce içerik üreticisi tarafından kullanılabilecek.

Yazı önerisi
Çocuklara Teknolojiyi Yasaklamadan Doğru Kullanmalarını Sağlayabilirsiniz

Kaynak: techcrunch.com  – Sociality.io

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe