Sosyal medya devi Facebook, kullanıcıların kendi figürlerini oluşturabileceği Avatar özelliğini yayınladı.

Son zamanlarda Facebook için işlerin pek yolunda gitmediği biliniyor. Ciddi kullanıcı kaybı yaşayan platform, diğer sosyal medya sitelerinde yer alan özellikleri yavaş yavaş da olsa kendi bünyesine katıyor. Facebook şimdi de Avatar özelliğini duyurdu. Snapchat’in Bitmoji özelliğine benzeyen bu özellik sayesinde kendi figürünüzü yapmanız mümkün oluyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook Avatar İletişim Müdürü Jimmy Raimo, bu iş için hem tasarım hem üretim açısından çok emek verdiklerini söylüyor. Bu emekler, Facebook’ta kaç kişi olduğunu belirleyebilmek ve özelliği olabildiğince çok kişiyi temsil edebilecek hale getirmek için harcandı. Ekip, ayrıca gerçekçi mi yoksa daha çizgi film tadında mı Avatarlar yapacağı üzerinde de kafa patlatmış.

Özellik, en azından şimdilik para kazanma amacı taşımayacak. Gerçek parayla alınacak premium kıyafetler ya da aksesuarlar özelliğe dahil olmayacak.

Şimdilik, bir özçekimden otomatik olarak avatar oluşturmak mümkün değil ancak Facebook, daha sonra bu özelliği de sunacağını söylüyor. Son olarak da bu avatarlar profil resmi olarak kullanılabilecek, gruplarda sizi temsil edebilecek. Yine de bu son özelliğin kullanıma sunulması için belli bir süre geçmesi gerekecek.

Yeni özellik şu anda Avustralya’da aktif olarak kullanılabiliyor. Özellik hem mesajlaşma hem de haber akışında kullanılabiliyor. Dünyanın geri kalanı ise ya bu yılın sonunda ya da gelecek yılın başında kendi avatarını tasarlayabilecek.

Kaynak: socialmediatoday.com  – Sociality.io

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 9460 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe