Dünyanın en geniş sosyal medya ağına sahip olan Facebook, platformun ürün ve araçlarını emniyetli ve etkin bir biçimde kullanmak için gençlere yönelik eğitimler, ipuçları ve tavsiyeleri barındıran “Gençlik Portalı”nı hayata geçirdiğini duyurdu.

60 dilde erişilebilecek olan Gençlik Portalı, şu konuları kapsayacak:

Eğitim: Sayfalar, gruplar, etkinlikler ve profil gibi ürünlerin emniyetli bir biçimde nasıl en iyi şekilde kullanılabileceği ile ilgili bilgiler. Ek olarak Facebook’un hangi tür verileri topladığı ve bunları nasıl kullandığı ile ilgili bilgiler.

Akranlardan Görüşler: Dünyanın dört bir yanındaki gençlerin ağzından, teknolojiyi yeni ve yaratıcı bir biçimde nasıl kullandıklarına dair görüşler.

Deneyiminizi kontrol etmenin yolları: Güvenlik, içerik şikâyet etme, paylaştıklarınızı kimlerin görebileceğine karar verme gibi konularda ipuçları.

Yazı önerisi
Twitter “Bildir” Özelliğini Genişletti

Tavsiyeler: Sosyal medyaya ara verme ihtiyacı duyduğunuzda yapılması gerekenler ve internetten en iyi şekilde yararlanmak için bazı kılavuzlar.

Dünyanın dört bir yanındaki gençlere ulaşan ürünler geliştiren Facebook, gençlere ihtiyaç duydukları araç ve bilgileri sağlamak için politika yapıcılar, gizlilik uzmanları, diğer şirketler ve kullanıcı deneyimi tasarımcılarıyla birlikte çalışıyor. Nitekim Facebook Gençlik Portalını oluştururken İngiltere, İtalya, Amerika ve Brezilya’da gençlerden oluşan gruplarla konuştu ve Sao Paulo’daki Güvenli İnternet Günü atölye çalışmaları, Kanada’daki #WeMatter gençlik forumu ve Küresel Emniyet Ağı Zirvesi gibi etkinliklerden de bilgi ve tavsiyeler aldı. Facebook önümüzdeki birkaç ay içinde, Facebook’u nasıl kullandıklarını gençlerden öğrenmeye devam etmek için daha fazla yuvarlak masa toplantısı yapacak.

Yazı önerisi
WhatsApp, Instagram ve Facebook çöktü: Resmi açıklama geldi

Gençlik Portalına facebook.com/safety/youth adresinden erişebilirsiniz.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 5861 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe