Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, Çarşamba günü yaptığı açıklamada Facebook, Instagram ve WhatsApp’taki alışveriş ve ödeme servislerinin gelecekte büyümeyi yönetecek olan özellikler olduğunu ifade etti

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada, Facebook, Instagram ve WhatsApp’taki alışveriş ve ödeme servislerinin gelecekte büyümeyi yönetecek olan özellikler olduğunu ifade etti. 2019’un ilk çeyrek gelir raporunu yayınlayan Facebook, beklentilerin üzerinde seyretiği için gelecek büyüme planlarını da masaya yatırdı. Analistlerle yaptığı görüşmede Zuckerberg’e sosyal medya devi Facebook’un alışveriş ve ödeme özellikleriyle ilgili sorular soruldu.

[irp]

Zuckerberg, reklam platformunun Facebook’un en çok gelir getiren ürünü olarak konumlanmaya devam edeceğini ancak reklamların e-ticaret ve ödeme özellikleriyle desteklenmesinin planlandığını ifade etti.

Zuckerberg bu planı şu cümlelerle tanımladı: “Bu devam eden bir süreç, ikisi birbirinden farklı değil.” 

Bu açıklamalara göre şirket, Facebook, Instagram ve Facebook Marketplace için  e-ticaret odaklı ürünler geliştirmeye devam edecek. Aynı şekilde kullanıcıların bu platformlar üzerinden alış veriş yapmasını sağlayan yeni araçların geliştirilmesi de olası.

Öte yandan kullanıcıların uygulama içi satın almasında artış görüldükçe markaların da platformda daha fazla reklam çıkması ihtimal dahilinde. Aynı şekilde e-ticaret ve ödeme odaklı özelliklerdeki artış ile birlikte, Facebook uygulama ailesinin değeri, özellikle müşteri deneyimi açısından markaların ve küçük işletmelerin gözünde artış gösterebilir.

[irp]

[irp]

Kaynak: businessinsider.comSociality.io

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir