Bir gülüş düşünün içi ısıtan ve buzları eriten. Üstelik güldüğünüz zaman vücudunuzda salgılanan endorfin ile mutlu oluyorsunuz, enerjiniz artıyor ve hatta depresif duygulardan arınıyorsunuz.

Ağlarken yada surat asarken daha çok yüz kası kullanıyorsunuz fakat gülerken çok daha az kasın çalışmasına ihtiyaç duyuyorsunuz. İşte mutlu olmak bu kadar basit.

[irp posts=”32043″ name=”Kadınların İki Gizli Silahı ”Dokunuş Ve İğne””]

Yapılan araştırmalarda kadınların erkeklere oranla çok daha fazla güldüğü görülüyor. Erkekler genelde beden dili kullanmak istediklerinde gülmek yerine ‘göz kontağı’ kurmayı tercih ediyorlar. Ve bir kadını güzel yapan asıl şeyin makyaj değil gülüş olduğunu söylüyorlar. Araştırmada %70’lik oranın gülüşün makyajdan daha etkili olduğunu söylediğini görüyoruz.

İsveç’te yapılan bir araştırmada ise gülüşün bulaşıcı olduğuna dair bulgular elde edilmiş. Yani bir ortamda siz güldüğünüz zaman çevrenizdekilerde tebessüm etmeye başlıyor ve ortamda bulunan suratı asık biri istemsizce gülmek istiyor. Böylece ortamın enerjisini alacak olan kişi bile biranda kendini gülerken buluyor ve giderken şu cümleyi kuruyor ‘ iyi ki gelmişim kafam dağıldı, bana çok iyi geldiniz’

[irp posts=”31853″ name=”Hayatımıza Detox etkisi; Minimalist bir yazı okumaya ne dersiniz?”]

Gülüşlerimizin bizlere kattığı değer ve güzellik günümüzde herkesin önem verdiği bir hal aldı. Özellikle gülüşünden memnun olmayanlar, dişleri yüzünden gülmek istemeyenler şimdilerde gülüş tasarımı yaptırarak estetik oluyorlar. Gerek dişlere gerekse dudağa yapılan müdahaleler ile gülüşler yenileniyor ve kişiyi özel kılan onu güzel gösteren bi ifade oluşuyor. Böylece kendilerine ve gülüşlerine güvenen insanlar mutluluklarını gizlemiyor. Hayal ettikleri gülüşe sahip olan bu insanlar gülerken çekinmiyor ve bunu herkese bulaştırıyorlar.

Bence gülmek herkese çok yakışıyor. Yüz tipi, diş yapısı ne olursa olsun, mutluluğun yakışmadığı kimseyi görmedim daha. Lütfen gülmekten kendimizi alıkoymayalım. Surat asmak için nasıl sebep buluyorsak inanın gülmek için çok daha fazla sebebimiz var. İşimizi, evimizi ve sosyal çevremizi kendimize zindan etmektense bir gülümsemeyle herkese pozitif enerji verelim.

Bulaşmasından korkmadığımız gülücüklerimiz olsun. Ve gülüşlerimize sebep olacak birçok anı yaşayarak paylaşmak dileğiyle

[irp posts=”30294″ name=”Günlük hayatta teknoloji iletişimimizi nasıl etkiliyor?”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir