Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi. Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

Facebook Avrupa’da Yüz Tanımaya Başlıyor

Facebook tartışmalara neden olan yüz tanıma özelliğini Avrupa’daki kullanıcılara sunmaya başladı. Özellik 2012’de tüm Avrupa’da yasaklanmış olsa da son dönemde Facebook kullanıcıların yeniden yüz tanıma özelliğine sıcak bakmasını umut ediyor.

Snapchat Alışveriş Reklamlarını AR ile Buluşturuyor

Snapchat’te reklam verenler için kişiselleştirilmiş arttırılmış gerçeklik lensleri ile satış yapma dönemi başlıyor. Pilot sürümde olan uygulama şu anda Adidas, Clairol, STX film stüdyosu ve Candy Crush’ın geliştirici şirketi gibi markalar tarafından tercih edilmeye başlandı.

Facebook Preroll Reklamları Daha Yaygın Hale Geliyor

Facebook geçtiğimiz sene yeni video reklam modeli olarak Preroll’u Watch’ta devreye alacağını duyursa da yaygın olarak kullanılan bir model değildi. Sosyal medya platformu tarafından paylaşılan son blog yazısına göre, Preroll kullanımları yaygınlaşmaya başlayacak.

Instagram’dan Yaratıcılık ve Tasarım Süreçlerini Vitrine Çıkaran Yeni Hesap

Instagram bu hafta, @design adında, platformun tasarım ekibinin, işlerini sergilediği yeni bir hesabı duyurdu. Profilin amacı, Instagram’ın iç süreçleri hakkında kullanıcıların daha fazla bilgi sahibi olması ve bu bilgileri kendi işlerini geliştirmek için kullanması.

Facebook Hikayeler’e AR Çizimleri ve Boomerang Ekleme Devri Başlıyor

Sosyal medyanın en hızlı yükselen trendlerinden biri “Hikaye”ler. Özellikle Instagram platformuna eklendikten sonra kullanıcılar arasında inanılmaz bir hızla yayılan “Hikaye” kullanımını Facebook daha da yaygın hale getirmek için platform içinde yeni özellikler ekliyor.

Instagram’ın Masaüstü ve Mobil Uygulama Yorum Ayarları ve Aralarındaki Farklılıklar

Instagram, ağırlıklı olarak mobilde kullanılan bir uygulama olsa da web uygulaması için de fonksiyonel olabilecek geliştirmeler yapılıyor. Masa üstü ve mobil uygulamadaki yorum ayarları ise incelendiğinde birbirinden ayrışan noktalar olduğu göze çarpıyor. 

Snapchat’ten Lens Studio İçin Yeni Özellikler

Geçtiğimiz Aralık ayında Snapchat Lens Studio’yu tanıtmıştı. Platform yeni yaptığı duyuru ile Lens Studio’ya gelen Yüz Boyama, Fotoğraf, Çarpıtmak, Tetiklemek’nin de aralarında bulunduğu 7 lensi tanıttı.

Google Adwords’ten Yeni Format

YouTube’un yen duyurduğu “Outstream Video Ads” formatı ile reklamverenler videolarının görüntülenmelerini daha fazla arttırabilecek. Mobil dünya için tasarlanan bu video reklam formatı, CPM üzerinden ücretlendirilecek.

 

Kaynak: https://blog.sociality.io/haftalik-sosyal-medya-ozeti-16-nisan-22-nisan-2018/

 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir