Kış geldi… Geldi gelmesine ancak havalar bir türlü soğumadı. Kışın o sert soğuğu, bitmek bilmeyen yağmuru, ayazı bu yıl hayatımızda yer etmeyecek gibi… Havalar böyle ılıman gitmeye devam ederse tabii.

Havaların bu istikrarsız hali hepimizde şaşkınlık yaratırken hava durumunu en iyi takip edebileceğiniz yer ise yine Twitter. Dünyanın pek çok yerinden pek çok konu etrafında milyonlarca insanı bir araya getiren Twitter’da çok sayıda hesap, havaların bu değişken halini an be an takip edip kullanıcıları bilgilendiriyor.


Peki önümüzdeki günlerde kışın o beklenen soğuğunu yaşayabilecek miyiz? ABD, Kanada gibi ülkeler çok sert bir kış yaşarken Türkiye’de kış mevsimini nasıl geçireceğiz? Twitter’da hava durumunu takip etmek için #havadurumu, #kışgeldi, #havatahmini ya da #kısmevsimi gibi hashtag’ler kullanarak aramanızı kolaylaştırabilirsiniz.

İşte önümüzdeki günlerde havaların durumu nasıl olacak diye sorarsanız Twitter’dan takip etmeniz gereken hesapları sizin için derledik…

@meteoroloji_twi şüphesiz hava durumu deyince Twitter’da akla gelen ilk hesaplardan biri. Her gün yaklaşık 87 bin takipçiyi havaların durumu hakkında bilgilendiren hesap, doğru tahminleriyle de takipçilerinin beğenisini kazanıyor.

@Drhavadelisi her gün 6 binden fazla takipçisini havalar konusunda uyarıp oldukça ufuk açıcı bilgiler paylaşıyor. Yalnızca Türkiye’den değil dünyanın farklı bölgelerine ilişkin de hava durumu bilgilendirmesi yapan hesap oldukça popüler.

@BayHava_  isimli hesap hava durumunu en iyi takip edeceğiniz hesaplardan biri. Özellikle sıcaklık değerlerini detaylı bir şekilde inceleyen hesabın yaklaşık 2 bin takipçisi var.

@HavaForum hava durumuna ilişkin anlık bilgiler veren hesap Twitter’de yaklaşık 34 bin kişi tarafından takip ediliyor ve özellikle farklı coğrafyalardaki hava durumuna ilişkin de bilgiler sunuyor.

@isthavadurumu  İstanbul için anlık hava durumu güncellemeleri yapan hesap, her gün yaklaşık 7 bin takipçiye çok sık bir şekilde İstanbul’daki hava durumunu bildiriyor.

@havamania isimli hesapta her gün yaklaşık 4 bin Twitter kullanıcısı havaların ve atmosferin durumuna ilişkin anlık bilgiler elde edebiliyor.

@havaninotlari  Twitter’da yaklaşık 18 bin kişi tarafından takip edilen hesap isabetli hava durumu tahminleriyle takipçilerini bilgilendiriyor.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir