Kadın, yaratılışında maneviyat olan, ruhunda tüm dokunuş hissiyatlarını barındıran ve bunu insanlara sözlere ihtiyaç duymadan yansıtabilen varlıktır.

Fıtratında annelik ve eş duyguları ile birlikte koruma, kollama, merhametli olma özellikleri vardır. Bu özellikler kadını değerli kılar ve eğer kadının bu güzel hislerinden beslenmek istiyorsak onlara bu değeri hissettirmeliyiz.

Ama kadın hak ettiği değeri görmüyorsa ve en hassas noktasından yani ruhundan inciniyorsa o zaman korkun. Çünkü kadın siz farkında bile olmadan ruhunda bedeninde olan tüm bu incelikleri, kırıldığında silaha çevirebilecek kadar zekidir. New York’ta Columbia Üniversitesinde Prof. Jonathan Levav ‘ın yaptığı araştırmalarda elde ettiği bulgulara göre şunu söylüyor; Eğer bir kadın sizi ikna etmek istiyorsa omzunuza dokunarak konuşması yeterli. Kadın eli, insanları etki altında bırakan ve fark ettirmeden etkilemenin yoludur. Bir satış işindeyseniz mutlaka aklınızda tutmanız gereken bir iletişim türüdür diyor.

[irp posts=”31937″ name=”14 Psikolojik Savaş Tekniği”]

Uzmanlar, kadın dokunuşunun insanda, çocuklukta annenin rahatlatıcı ve güven veren dokunuşuna dair anıları ve hisleri canlandırıyor olabileceğini savunuyor.

Kadın böylesine ince dokunuşlara sahip bir varlıkken, fedakarlık ve sabır konusunda karşısındakine kendinden feragat ederek kıymet verirken, kadını incitmek toplumsal değerlerden tutunda doğaya yapılmış bir hakarettir. Kadınların günümüzde özgür olması, okuyabilmesi, çalışabilmesi çok doğal karşılanırken geçmişte diri diri toprağa gömüldükleri, eve hapsedildikleri, okula gönderilmedikleri dönemler olmuştur.

20. yüzyıla baktığımız zaman kadınların silahı olarak karşımıza çıkan ilginç bir şey görüyoruz. O dönemlerde dışarı tek başına çıkmaları yasak olan kadınlar artık bu yasak kalktığında dışarıya tek çıkmaya başladılar. Fakat yasak olan bu durum özgür olunca bunu hazmedemeyen erkeklerde olmuştu. Erkekler bu durumdan memnun kalmadıkları için kadınlara saldırılarda bulunuyorlardı. Kendilerini sokakta ki saldırılardan korumak isteyen kadınlar kendilerince silah geliştirdi. Şapkalarını saçlarına sabitlemek için kullandıkları süslü iğnelerini savunma için kullanıyorlardı. Gündüz bile sokakta tek başına dolaşamayan kadınların geliştirdiği bu yöntem oldukça etkili olmuştu ve tacizler azalmıştı.

[irp posts=”30754″ name=”Vücudun Su İstemesinin 46 Nedeni”]

İşte kadının zarafet ve inceliğinden faydalanarak onu kırmaya çalıştıklarında nasılda o inceliğin silaha döndüğüne bir örnek bu.

Olası bir durum halinde silah olarak kullanılan bu iğnelerin reklamı için bastırılan broşürlerde nasıl kullanılacağına dair savunma resimleri bulunuyordu.
Bu durum elbette erkeklerin hoşuna gitmemişti ve bu duruma yasak getirildi. Hatta Avustralya Sydney’de şapkasında iğne olan bir kadın tutuklanmıştı.
Böylesine merhamet üzerine yaratılmış bir varlık nasıl olur da bu denli savunma yöntemleri geliştirmek zorunda kalır değil mi ?

Kadınlara kıymet veren tüm ince ruhlu insanları yürekten selamlayarak, minnettarlığımı iletiyorum. Dilerim eşimiz, kızımız, annemiz, kardeşimiz ya da arkadaşımız her kim olursa olsun değer görürler ve bu gördükleri değerle içlerindeki tüm güzellikler evrene yansır.

[irp posts=”19415″ name=”Kış aylarında gripten koruyan 10 besin!”]

Böylece evren güzelleşir, insanlar güzelleşir. Kadınları sevin!

Böylece nasılda sizi sevebileceklerini görün, onlar sevildikçe parlayacaklar, sizde onlar parladıkça içlerinde sizin için birikmiş olan hazineleri göreceksiniz 😉

[irp posts=”31631″ name=”Film ve Dizilere Konu Olan ”Ted Bundy””]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir