Bu yazı serimizde kitap okuma alışkanlığımızı artıracağız bunun için ilginç ve ilginizi çekebilecek önemli kitaplar önereceğiz..

Sizlere Harper Lee, Frank Herbert gibi önemli yazarlarının kitaplarını öneriyoruz.

Kitap adıYazar adıKitap TürüKitap Konusu
DuneFrank HerbertFelsefe, Bilim KurguDune Sapkınları, Frank Herbert'ın yazdığı Dune adlı fantastik edebiyat serisinin beşinci kitabı. 1984 yılında basılmıştır.
Damızlık Kızın ÖyküsüMargaret AtwoodDistopya, RomanDamızlık Kızın Öyküsü, Margaret Atwood'un bir romanıdır. Atwood, bu romanı Batı Berlin ve Alabama'da 1980'lerin ortalarında yazmıştır ve roman 1985'te basılmıştır. Atwood romanında distopyanın güçlü feminist yönünü göstermiştir.
Fahrenheit 451Ray BradburyDistopya, KurguFahrenheit 451, Ray Bradbury'nin 1951'te ilk defa basılan ünlü bilim kurgu romanıdır.
Bülbülü ÖldürmekHarper Lee Roman, BildungsromanBülbülü Öldürmek, Harper Lee'nin 1960'da yayınlanan Pulitzer ödüllü romanı. Yayınlandığı dönemde büyük bir başarı kazanarak, modern Amerikan Edebiyatı'nın klasikleri arasına girdi.
Android'ler Elektrikli Koyun Düşler mi?Philip K. DickBilim KurguAndroid'ler Elektrikli Koyun Düşler mi?, ilk kez 1968 senesinde yayınlanan Philip K. Dick tarafından yazılan bilim kurgu romanıdır.

Yazı önerisi
Mutlaka Okumanız Gereken 7 Kitap #3
Yazı önerisi
Kitaplığınızda Bulunması Gereken 5 Kitap #4

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 5861 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe