Film izlemeyi sevenler için en büyük sorun film bulmaktır büyük ihtimalle,ben de aynı dertten muzdarip olduğum için;bu soruna bir nebze çare olmak adına,kendi izlediğim filmlerden derleme yapmak istedim.İyi seyirler… 🙂

Esaretin Bedeli

1994 ‧ Gerilim/Polisiye ‧ 2 saat 22 dakika

[vurgu color=”#dd9933″]IMDb 9,3/10[/vurgu]

En sevdiğim filmler sıralamasında senelerdir ilk sırada olan film.Aynı zamanda imdb film sıralamasında da ilk sırada,izlemek için ne çok neden var. 🙂 Konusu:Karısını ve onun sevgilisini öldüren Andy Dufresne Shawshank hapishanesine gönderilir.Başta hapishane ortamına uyum sağlamakta zorlansa da daha sonra zekası ve bilgisiyle diğerlerinin de dikkatini çeker.


Contratiempo

2016 ‧ Mystery/Suç filmi ‧ 1 saat 46 dakika

[vurgu color=”#dd9933″]IMDb 8/10[/vurgu]

İspanyol sinemasıyla henüz tanışmamışsanız bu film iyi bir başlangıç olabilir.Sonu şok eden filmleri sevenler için izlenmesi gereken bir film.Kurgusu güzel,konusu sürükleyici sonunda nasıl yani sorusunu sorduran kısacası film izlemeyi sevenlerin listelerine dahil etmeleri gereken bir film.Konusu: Adrian Doria zengin ve başarılı bir iş adamıdır.Bir gün sevgilisi Laura’yla gizlice çıktıkları tatilde bir gence arabayla çarparlar ve gencin ölümüne neden olurlar.Bu olayı ikisi de gizler ve kimseye söylemez ta ki Laura bir odada ölü bulunup en önemli şüpheli kendisi olana kadar.Avukatı Felix aracılığıyla adli olaylarda uzman avukat Virginia Goodman’dan yardım isterler.Peki bir cinayeti örtbas etmek aslında bu kadar kolay mıdır?


The Truth Beneath

2016 ‧ Gerilim/Drama ‧ 1 saat 42 dakika

[vurgu color=”#dd9933″]IMDb 6,3/10[/vurgu]

Kore filmi olmazsa olmazdı.Gerilimi dozunda son saniyelere kadar edilen tahminleri boşa çıkaran,sonunda dumura uğratan,sonu sürprizli güzel bir film.Konusu: Yeon Hong’un eşi meclis üyesi olmak için seçimlere girer. Yeon Hong’da eşine destek olur.Seçim çalışması esnasında kızları aniden ortadan kaybolur.Kızını bulmak için elinden geleni yapan Yeon Hong,öğrendiği gerçekler karşısında aslında yaşadığı hayatın göründüğü gibi olmadığını anlar.Bir anne kızı için neler yapar?


Baran

2001 ‧ Drama/Romantik Film ‧ 1 saat 36 dakika

[vurgu color=”#dd9933″]IMDb 7,9/10[/vurgu]

İran filmi deyince akla gelen ilk isim yönetmen Mecid Mecidi filmi olan Baran masum bir aşkı konu alıyor. Şu an yaşadığımız zamanda anlaşılması güç olan duyguları seyirciye allayıp pullamadan yalın bir dille anlatıyor.Konusu:Latif genç bir Afgan’dır.Geçimini sağlamak için kaçak olarak inşaatta çalışır.Zor şartlar altında çalışmasına rağmen halinden memnundur. Bir gün inşaata Rahmet adında başka bir genç Afgan gelene kadar..Latif bu durumdan hoşlanmaz ama ta ki…(Cevabı filmde gizli…)


Dünyanın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlıyorum

2004 Drama/Romantik Film ‧ 1 saat 18 dakika

[vurgu color=”#dd9933″]IMDb 7,3/10[/vurgu]

Evet isminden de anlaşılacağı üzre izlerken gözyaşlarımızın da bize eşlik edeceği bir film yani kısacası ağır dram içerir.Kalbe dokunan,ağlatan,saf bir aşkı anlatan bir film.Konusu: Sakutaro ve Ritsuki nişanlıdır. Sakutaro aniden ortadan kaybolur ve çocukluğunun geçtiği kasabaya gider.Kasabaya gittiğinde aklına 16 yaşındayken aşık olduğu ve ilk aşkı olan Aki Hirose gelir. Aki ve Sakutaro’nun ilişkilerinde birbirleri için doldurdukları kasetler çok önemlidir.İlişkileri Aki’nin ölmesiyle son bulur. Sakutaro eski anılarını düşünürken Aki’yi kaybettiği gibi Ritsuki’yi de kaybetmek istemez.Kaybedilmiş ilk aşk mı yoksa evlenmek üzere olduğu kadın mı Sakutaro için hangisi önemli?..


[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

[irp posts=”12522″ name=”IMDb’ye Göre Son Zamanların En Popüler 10 Dizisi”]

[irp posts=”11945″ name=”Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 3 Online İnternet Dizisi”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe