Son zamanlarda, sadece Turkcell tarafından değil, bütün firmalarda skandallar yaşanıyor. Gerek firmaların alt bayilerle çalışmasından kaynaklı, gerekse kalifiye olmayan elemanlar kaynaklı.


Şimdi karşınıza getireceğim yazı, Yekta Bey, tarafından yazılmış ve kendisinin başına gelmiş bir olay,  Yekta Bey, Turkcell’in internet mağazasında gördüğü ön siparişte olan iPhone X, Varta kablosuz sarj cihazıyla birlikte geliyordu.

Buna istinaden Yekta Bey, bu teklifin iyi bir teklif olduğunu düşünerek siparişini verdi.

17 Kasım 2017 tarihinde siparişini verdiği ürün, 24 Kasım 2017 tarihinde eline ulaştı. Ama bir sıkıntı vardı.

Yekta Bey’in eline ulaşan kablosuz sarj cihazında bazı anormallikler vardı, Orjinal Varta kablosuz sarj cihazının gövdesi metalken bu ürünün gövdesi plastikti, ayrıca orjinalinde ışık düzeni ortada olması gerekirken bunda ise ışık düzeni yanlardaydı.

Orjinali :

Yekta Bey’e Gelen Ürün :

Bunun üzerine araştırma yapan Yekta Bey, herhangi bir benzelik bulunmayınca durumdan şüphelenip, BTK’ya ve Turkcell’e şikayetini iletti, Turkcell’in yaptığı dönüş ise şu şekildeydi.

Yekta Bey, yaşadığınız durum için üzüntü duyuyoruz. Tedarikçi firmalarımızla alakalı bir sıkıntımız olmuş. Size yeni bir ürün yolluyoruz, eski ürünü de gelen kargoya vermenizi rica ederiz.

Bunun üzerine Yekta Bey ve ekibi, konunun üstüne tartışıp, Turkcell grubundan açıklama beklediler ama Turkcell halen daha bir açıklama yapmadı.

Bu ürünün aynısından eline ulaşan arkadaşlara Yekta Bey ve ekibinin bir mesajı var.

Eğer bu süre zarfında Turkcell’in ön siparişi ile iPhone X aldıysanız ve Varta Kablosuz Şarj cihazı adı altında elinize bizdeki gibi bir ürün geçtiyse kullanmamanızı öneriyoruz.

Şüphelerimizin giderilmesi için Turkcell’den bir açıklama bekliyoruz.

Ayrıca bu ürün telefonunun ısınmasını kolaylaştırıyormuş ve cihaz sarjda ısınıyormuş. Son zamanda çok duyduğumuz patlama olaylarının başımıza gelmemesi için dikkatli olmalıyız.

 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe