13. Soompi Ödülleri’nin Twitter Best Fandom (Twitter’da En Güçlü Hayran Kitlesi) kategorisinde yaklaşık 42 milyon Tweet atıldı. Meksika, ABD, Japonya gibi ülkelerin arasına giren Türkiye; konuyla ilgili en çok Tweet atan 10. ülke oldu. Hayranlar için de Twitter’dan bir sürpriz var.

Dünyada olan her şeyin aynı anda konuşulduğu yer Twitter, Kore pop müziği için de tercih edilen bir platform olarak öne çıkıyor. 13. Soompi Ödülleri (#SoompiAwards) sahiplerini bulurken Kpop ve Kdrama hayranları, Twitter’da etkinliği yakından takip etti. Bu sene Twitter ilk kez Soompi Ödülleri’ni resmi olarak destekledi; Twitter Best Fandom ödül kategorisinde hayranlar, favori Kpop grupları için desteklerini #TwitterBestFandom ve #Team hashtag’leriyle gösterdiler. Etkinlik sonucunda yaklaşık 42 milyon Tweet atıldı, oy veren sayısı geçen seneye oranla yüzde 17 arttı.

Soompi Ödülleri’nde Twitter Best Fandom (Twitter’da En Güçlü Hayran Kitlesi) kategorisi için Tweet atan ülkelerin haritası Kategorinin kazananı, tüm oyların yüzde 40’ını alan #TeamGOT7 oldu. @GOT7Official bu yılın Soompi Ödülleri’nde “En İyi Erkek Grubu” seçildi ve “Latin Amerika Popülarite Ödülü”nü kazandı.

#SoompiAwards, #TwitterBestFandom ve Twitter Best Fandom kategorisinde yarışan pek çok grubun hashtag’i tüm dünyada en çok konuşulan konular arasına girdi. Bir kez daha Twitter, Kore eğlence etkinliklerini konuşmak için en iyi yer olduğunu gösterdi. #SoompiAwards hashtag’i 23 Ocak’tan 20 Şubat’a dek tüm dünyada yaklaşık 14 milyon sohbet içerisinde konuşuldu.

İşte Twitter Best Fandom ödül kategorisinde en çok Tweet atan ülkeler hayran grupları ve ülkeler:

Tweet sayısına göre ilk 10 hayran grubu:

 1. #TeamGOT7
 2. #TeamBTS
 3. #TeamEXO
 4. #TeamSuperJunior
 5. #TeamMonstaX
 6. #TeamInfinite
 7. #TeamTVXQ
 8. #TeamSeventeen
 9. #TeamWannaOne
 10. #TeamNuest

Twitter’da Oy kullanan kişi sayısına göre ilk 10 ülke:

 1. Tayland
 2. Güney Kore
 3. Filipinler
 4. Endonezya
 5. Amerika Birleşik Devletleri
 6. Brezilya
 7. Japonya
 8. Malezya
 9. Meksika
 10. Türkiye

Güzel bir haber daha var: #TwitterBestFandom hashtag’iyle @GOT7Official ekibinin zaferini Tweet’leyen şanslı hayranlar imzalı bir GOT7 albümü ve Twitter’dan özel hediyeler kazanacak.

#SoompiAwards kutlaması Twitter’da devam edecek. Twitter @soompi #BlueRoom’da, GFriend ve Heize ile soru-cevap yapılacak. GFriend bu sene Soompi Ödülleri’nde en iyi kadın grubu ödülünü alırken, Heize de en iyi hip-hop/R&B sanatçısı ödülünü kucakladı. @soompi hesabını Kore eğlence arenasındaki son gelişmeler için takip edebilir, Kpop sohbetlerine Türkiye’den katılmak için #kpopturkey, #kpoptürkiye veya #kpopturkcomhashtag’lerini kullanabilirsiniz.

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”25730″ name=”Dijital dönüşüme öncülük edecek girişimler aranıyor!”]

[irp posts=”25735″ name=”Beyaz Gemi- Cengiz Aytmatov”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir