Erken seçim tarihinin açıklanması en çok öğrencileri telaşlandırdı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak açıklamasının ardından, gözler YÖK’e çevrildi.

Bu sene ilk defa uygulanacak YKS’nin (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) tarihi 24 Haziran olarak belirlenmişti. Fakat yapılan erken seçim  tarihi açıklamasından sonra sınav tarihi değişti. Peki YKS ne zaman yapılacak?

YÖK’ten gelen açıklamaya göre bu sene ilk defa uygulayacak yeni üniversiteye giriş sınavı YKS kapsamında sınavlar bir hafta sonraya ertelendi. Buna göre üniversite adayları sınavlara 31 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde girecekler.

Yeni sınav programına göre YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran Cumartesi 10.15’te başlayacak 135 dakika sürecek. YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri ise 1 Temmuz Pazar günü gene 10.15’te başlayacak ve 180 dakika sürecek. Yabancı Dil puanı alması gereken adaylar ise 1 Temmuz Pazar günü öğleden sonra 15.41’te 120 dakikalık YKS 3. Oturum Yaban Dil Testi’ne girecekler.

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”25756″ name=”Kalp nezlesi baharda artıyor!”]

[irp posts=”25709″ name=”Gençler Çin Üniversitelerini tercih ediyor!”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir