Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi.

Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz. Öne çıkan haberlerden biri de, yalan haberlerinin önüne geçmek adına  WhatsApp yönlendirilen mesajlara sınır getiriyor.

[irp posts=”27928″ name=”Merak edilen soru, Instagram Algoritması nasıl çalışıyor?”]

Reaksiyonlar Şimdi de Instagram’da

Sosyal medya platformları kullanıcıların daha çok ve daha hızlı etkileşime geçebilmesi için yeni özellikler geliştirmeye önem veriyor. Facebook ve Instagram ise platformlardan birinde bulunan ve kullanım oranları yüksek olan özellikleri bir diğer platforma entegre ederek kullanıcıların kullanım alışkanlıklarını avantaja çevirmeyi tercih ediyor. Son olarak Instagram, Facebook’ta kullanılan reaksiyonları Hikayeler bölümünde test etmeye başladı. 

WhatsApp Yönlendirilen Mesajlara Sınır Getiriyor

En büyük mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, geçtiğimiz hafta kullanıcıların mesajları birbirine yönlendirebileceği yeni özelliğini tanıtmıştı. Uygulama bu hafta ise, yönlendirilen mesajları 20 gruba gönderilecek şekilde sınırladığını duyurdu. Bu sınır Hıindistan’da ise 5.

Instagram’a Online Olduğunuzu Gösteren Yeşil Nokta Geliyor

Instagram en başta fotoğraf paylaşımı ile ön plana çıkan bir mecra olsa da eklediği yeni özellikler ve yaptığı geliştirmeler ile kullanıcıların hem paylaşım yapabildikleri, hem mesajlaşabildikleri bir platforma dönüştü. Kullanıcıları daha fazla sohbet etmeye yönlendirmek için şimdi de çevrim içi olan arkadaşlarınızı görebileceğiniz yeşil nokta özelliğini yayına aldı. Fakat sadece sizi takip eden ve özel mesaj ile sohbet ettiğiniz arkadaşlarınızın çevrim içi olup olmadığını görebileceksiniz. İsterseniz bu özelliği ayarlar bölümünden kapatabilirsiniz.

LinkedIn Mesajlaşma Alanını Güncelledi

Geçtiğimiz hafta, LinkedIn hem haber akışında hem de mesajlaşma alanında bir dizi yenilik yaptı. Mesajlaşma alanında kişilerin birbirine dosya eki gönderebilmesine olanak sağlayan geliştirmelerin yanı sıra, artık kullanıcıların mobilde grup sohbeti başlatmasına imkan tanıyor.

İstemediğiniz Takipçileri Instagram Takipçi Listenizden Çıkarın

Instagram’da gizli hesaplar, istemedikleri kişileri listelerinden çıkararak bu kişilerin paylaşımlarını görmesini engelleyebiliyordu. Takipçileri hakkında kullanıcıların kendi kararlarını vermesini ve uygulamasını destekleyen Instagram, herkese açık hesaplar için de bu özelliği test etmeye başladı. Şu an tüm hesaplarda aktif olmayan özelliği Instagram da doğruladı.

Youtube da Hashtag Kulanmaya Başlıyor

Twitter, Instagram ve Facebook’tan aşina olduğumuz “hashtag” yani “etiket”ler YouTube tarafından da kullanılmaya başlıyor. Bu özellik önceden de platform içinde yer alıyordu fakat son yapılan güncelleme ile ön plana çıkarılıyor.

Instagram Hesaplarını Çalmak Zorlaşıyor

Instagram telefon numaranızın çalınması ve daha sonra Instagram hesabınızın ele geçirilmesi ihtimaline karşı yeni bir çift faktörlü kimlik doğrulama sistemi geliştirdiğini doğruladı. Bu koruma sistemi ile, özellikle yüksek takipçili hesaplar için risk oluşturan çalınma olaylarının önüne geçilmesi planlanıyor.

LinkedIn Etkileşimi Arttıracak Yeni Özelliklerini Tanıttı

LinkedIn platform içindeki konuşulmayı ve etkileşimi arttırmak için bir dizi yeni özellik yayınladı. Bu özellikler arasında daha sonra paylaşmak istediğiniz postları taslak olarak kaydetmek, diğer dillerdeki gönderiler için “çevirisini gör”, hazırlamış ve paylaşmış olduğunuz tüm içeriklere tek bir yerde görebilmek için yeni bir bölüm, okuduğunuz makaleden alıntılamak istediğiniz bölümü direkt LinkedIn’de paylaşmak için bir eklenti gibi kullanıcı deneyimini kolaylaştıracak yenilikler yer alıyor.

Kaynak: https://blog.sociality.io/haftalik-sosyal-medya-ozeti-16-temmuz-22-temmuz-2018/

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”29229″ name=”Iron Fist’in 2. sezonu 7 Eylül 2018’de sadece Netflix’te!”]

[irp posts=”29145″ name=”Google: Avrupa Birliği’nin Cezasından Sonra Android Artık Ücretli Olabilir”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir