Bu yazı serimizde kitap okuma alışkanlığımızı artıracağız bunun için sizlere ilginç ve ilginizi çekebilecek önemli kitaplar önereceğiz…

Bu yazıda sizlere Viktor E.Frankl’den İnsanın Anlam Arayışı, Albert Camus’dan Yabancı gibi mutlaka okumanız gereken kitaplar öneriyoruz.

Kitap adıYazar adıKitap TürüKitap Konusu
Hemen Herşeyin Çok Kısa Bir TarihiBill Bryson Kurgusal OlmayanA Short History of Nearly Everything, Bill Bryson'ın genel bilim konuları hakkında yazmış olduğu bir popüler bilim kitabıdır.
İnsanın Anlam ArayışıViktor E.FranklPsikoloji20. yüzyılın önde gelen psikiyatrlarından Viktor Frankl, otuzun üzerinde yabancı dile çevrilen ve bütün dünyada 12 milyondan fazla satan İnsanın Anlam Arayışı'nda, kurucusu olduğu logoterapinin ilkelerini, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir toplama kampındaki deneyimleri eşliğinde anlatmaktadır.
Bitmeyen SavaşJoe HaldemanBilimkurguİnsanlığın, çökmüş yıldızlar aracılığıyla galaksinin çeşitli yerlerine anında seyahat edebildiği bir gelecekte, insanlar Tauranlar dedikleri, iletişim kuramadıkları bir uzaylı ırkla savaştadır. Dünyanın geleceği parlak gençlerinden oluşan elit saldırı takımlarından oluşan ordu, çeşitli liman gezegenlerin kontrolü için bu ırkla çatışma halindedir.
Çanlar Kimin İçin ÇalıyorErnest HemingwayKurgu, Savaş HikâyesiÇanlar Kimin İçin Çalıyor, 1940 yılında Amerikalı yazar Ernest Hemingway tarafından yazılmış savaş romanı.
Yüzyıllık YalnızlıkGarcia MarquezRoman, Büyülü Gerçekçilik1982 Nobel Edebiyat Ödüllü, Kolombiyalı yazar Gabriel García Márquez'in 1967 yılında Meksika'ya ilk gidişinde yazdığı başyapıtı
YabancıAlbert CamusVaroluşçuluk, Kurgu, Polisiye, Gerilim, Absürd kurgu"Albert Camus"nün ( 1913-1960) en tanınmış, en çok yabancı dile çevrilmiş, en çok incelenmiş ve hala en çok satan kitaplar arasında yer alan "Yabancı", aynı zamanda yazarın en gizemli yapıtı.

Sizinde önerdiğiniz kitap var ise bunu yorum bölümünden bize bildirin.


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe