Konuk yazarımız, Tuğçe Sena Gürkan – Youtuber

 “Youtuber” Eminim herkesin mesleğini yapması için bir çok sebebi vardır. Şimdi size biraz benimkilerden bahsedeceğim.

Öncelikle Youtube işbirliğinde içerik üretmek son derce yaratıcı olmanız gereken bir iş ve eğer bana sorarsanız insanlara vermek istediğiniz bir mesajınız olduğunuzu düşünüyorsanız yapmanız gereken bir iş. Tabi ki çok çalışarak, edindiğiniz bir sürü insan oluyor ve anlatacağınız, dünyaya katmak istediğiniz her ne ise kendinize bunu özgürce yayabileceğiniz bir platform olmuş oluyor. Tabi ki dünyaya kendinizden bir şeyler atmak için bir sürü şey yapmanız gerekiyor ama hiçbir iş kolay değil.

Eğer uzunca bir süre parayı düşünmeden saatlerce kurgu ve montaj yapmaya değer bir fikriniz varsa ve kendinizi bunu yaparken mutlu hissediyorsanız harika bir meslek. Nasıl Youtuber olunurları zaten artık hemen hemen hepimiz biraz biliyoruz.

Fikir bul, video çek, montajını yap ve yükle. Sonra bunu düzenli bir şekilde devam ettir.

Peki Neden Youtuber olunur?

Dediğim gibi bu benim için, edindiğim onca eğitimi ve fikirlerimi birilerine yardım edebilmek amacıyla paylaşabilmenin bir yolu. Kim içinse eğlenerek (ve genellikle takipçilerinin sayısına her an bakarak ve stres olarak) ünlü olmanın bir yolu. Ama gel gelelim ikincisi muhtemelen değmeyecek kadar zorlu ve stresli bir yol.
Aynı zamanda paylaşmaya değer bulduğunuz fikirleri paylaşabilecek, daha az değil herkesten daha çok çalışıp belki de “kişisel zaman” dediğiniz şeyden ödün vererek kendi işini kurmanın, kendi patronun olmanın verdiği bir özgürlük.

Sürekli sırtımızdan beslenen ve muhtemelen düzenli ama anca geçinmeye yeterli bir para kazanmanıza kadar sizi bedavaya çalıştıracak olan insanlardan uzak bir platform. Kendi başarılarınızdan herhangi bir işten daha çok mutlu olabileceğiniz ama bir o kadar da başarısızlıklarınızdan sadece sizin sorumlu olduğunuz yeni çağ ile beraber hayatımıza girmiş bir meslek.

Tabi ki tüm zorluklarıyla kendini çok sevdiren bir meslek.

Eğer sizde bu işi yapıyor yada yapmayı düşünüyorsanız umarım başka yerde duyamadığınız yada ihtiyacınız olan bir şeyler anlatabilmişimdir.

Konuk Yazarımıza sorduk;

Bize film, dizi, kitap, bir de dinlemekten keyif aldığınız şarkı önerir misiniz?

Film: In to the Wild
Dizi: Doctor Who, Sherlock Holmes
Kitap: Oğuz Atay- Tehlikeli Oyunlar,  Oscar Wilde- Dorian Gray’in Portesi
Şarkı: Hippie Sabotage – Devil Eyes, Oscar and the Wolf – The Game, Anastacia Dream On

Tuğçe Sena Gürkan hakkında daha fazla bilgi almak için hesaplarını takip edebilirsiniz.

www.tugcesenagurkan.com
instagram.com/tugcesenagurkan
twitter.com/tugcesenagurkan
spotify.com/tugcesenagurkan
youtube.com/Tuğçe Sena Gürkan

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir